Україна вчетверо збільшила імпорт форелі внаслідок припинення співробітництва Росії з Білорусією.

На початку цієї зими Білорусь припинила імпорт норвезької форелі. Водночас сусідня Україна різко активізувалась.

Білорусь була найбільшим покупцем форелі з Норвегії у минулому році. Однак східноєвропейська країна, що розвивається, не споживала усю імпортну рибу. Більша частина риби експортувалася до Росії, з якою Білорусь має спільну митну угоду.

Повна зупинка
Під час Різдва російські ветеринарні органи «Россельхознадзор» оголосили, що призупинять сертифікацію на поставки норвезької форелі та лосося до Росії. 27 грудня 2019 року SalmonBusiness повідомляв, що Росія припинить транзит лосося та форелі через Білорусь з 9 січня 2020 року.

Причиною стало те, що російські ветеринарні органи заявили, що неодноразово знаходили заборонені та шкідливі речовини в рибних продуктах, виготовлених з норвезької рибної сировини.

Росія ввела заборону на ввезення норвезького лосося та форелі ще в серпні 2014 року, після економічних санкцій які були введені проти неї внаслідкок збиття малайзійського пасажирського літака Boeing MH17.

Імпорт
Однак менший обсяг риби був законним для імпорту через транзитну країну Білорусь. Значна частина імпорту пройшла через гігантський завод по переробці риби в Санта-Бреморі, на околиці прикордонного міста Бреста. На фабриці працюють 4400 працівників, які переробляють лосось, оселедець, сурімі, ікру, кальмари, креветки та мушлі. Всього пропонується близько 500 різних товарів, і ця продукція продається більш ніж у 80 країнах.

Зараз імпорт форелі, здається, знайшов інші шляхи, можливо, і в Росію також. Україна цього року придбала 887 тонн свіжої форелі. Це більше ніж утричі порівняно з аналогічним періодом минулого року. За шість тижнів минулого року Україна імпортувала 198 тонн форелі, це показує статистика з експорту Норвезької ради контролю за морепродуктами.

Жодна країна не купила більше норвезької форелі, ніж Україна в 2020 році. Різке зростання імпорту цього року, відбулося за цінами вищими порівняно з минулим роком.

У сусідніх України та Білорусі є кордони з Росією…

 

Переклад статті SalmonBusiness підготовлений сайтом Aquaculture Ukraine

Посилання на оригінал: https://salmonbusiness.com/ukraine-quadrupled-trout-imports-after-belarus-block/

Related Post

thumbnail
hover

Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...

  Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...

thumbnail
hover

Потрібен працівник на рибоводне господарство у...

Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...

thumbnail
hover

Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)

Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...

Залиште нам коментар

logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.

Don`t copy text!