Кухонна сіль як корисний “інгредієнт” аквакультури

Звичайний інгредієнт має багато переваг для фермерів прісноводної аквакультури!

Фермери знають, що стрес та інфекції після надмірних маніпуляцій або неправильного поводження з рибою під час обловів, переміщень, сортувань, підготовки до транспортування, нересту і багато інших аспектів трудової діяльності, можуть призвести до значних втрат риби. Ці втрати можуть бути зведені до мінімуму за рахунок профілактичного використання кухонної солі. У цій статті наводяться деякі практичні відомості про використання солі в рибних господарствах.

Чому сіль настільки корисна?

Кухонна сіль (NaCl) широко доступна, не дорога, безпечна для робітників та риби, не накопичується у плоті риби та дозволена для використання у аквакультурі для багатьох країн. Сіль також допомагає рибі протидіяти стресу, відновлювати осморегуляцію, попереджати та контролювати захворювання, покращити загальні умови та рівень виживання риби перед та після транспортування, допомагає покращити несприятливі умови оточуючого середовища та підтримує благополуччя плідників під час та після нересту.

Осморегуляція прісноводних риб

Осморегуляція – це фізіологічний процес який підтримує у балансі кількість солі та води у тілі риби. Слиз, шкіра, жабри та нирки приймають участь у цих процесах та мінімізують втрати солей (мінералів) та виводять надлишкову воду з організму. В інтенсивному рибництві (прісноводному) втрати мінералів через жабри головним чином компенсуються через вживання комбікорму. Саме тому, травна система відіграє важливу роль, абсорбуючи мінерали та реабсорбуючи солі жовчних кислот, тим самим постійно підтримуючи баланс солей у крові (гомеостаз). Жаберний епітелій, слиз та шкіра забезпечують фізичний бар’єр між навколишнім середовищем та тканинами і внутрішніми рідинами риби.

У риб осморегуляція потребує значних енерговитрат. Марнуючи забагато енергії на осморегуляцію риба росте повільніше та може нехтувати іншими фізіологічними функціями, наприклад, імунітетом.

Сольовий баланс може бути порушений різноманітними факторами, такими як: переущільнені посадки, сортування, облов, зважування, транспортування, штучне відтворення та інші робочі процеси. Тривале утримання при ущільнених посадках спричинює гормональний та фізіологічний відгук, який провокує значні втрати солі. Травмовані жабри або запалення викликане паразитами та бактеріальними інфекціями, взважені частинки (органіка та слиз), дратуючі хімікати (формалін та перманганат калію), утримання при дуже низьких рівнях кисню також можуть ускладнювати осморегуляцію.

Використання солі на господарстві

Більшість аквакультуристів не знають усіх можливих шляхів застосування солі для запобігання втрат риби. Таблиця 1 містить перелік можливих варіантів використовування солі:

Безымянный

 


Автор статі: Fernando Kubitza, Ph. D.

Acqua Imagem Serviços Ltda.
Rua Evangelina Soares de Camargo, 115
Jardim Estádio – Jundiai/SP – CEP 13203-560 Brazil

Джерело інформації: http://advocate.gaalliance.org

Вкладення

Схожі новини

thumbnail
hover

Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...

  Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...

thumbnail
hover

Потрібен працівник на рибоводне господарство у...

Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...

thumbnail
hover

Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)

Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...

Залиште нам коментар

logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.

Don`t copy text!