Рух за потоком: пошук оптимальних швидкостей в Рециркуляційній Аквакультурній Системі

Новий проект від Nofima намагається встановити, яка швидкість води в Рециркуляційній Аквакультурній Системі може оптимізувати темпи зростання без шкоди для риб.

 

Одні з ранніх дослідженнь свідчать, що посилений ріст, викликаний підвищеною швидкістю води, відбувається в м’язах, навідміну від інших органів. Однак дослідники також стверджують, що важливо слідкувати за будь-якими порушеннями у рибному середовищі, які можуть бути викликані сильними течіями.

Метою нового проекту було знайти оптимальні швидкості води для смолтів у системах рециркуляції.

Дослідники розділили 80 г постмолоту лосося, який нещодавно пристосувався до морського життя, на групи, які протягом трьох місяців плавали у воді, що тече чотирма різними швидкостями.

Рекордна швидкість
Вони хотіли протестувати і побачити, що відбувається з фізіологією лосося з різною швидкістю води та чи є верхні обмеження швидкості.

Швидкість води вимірювалася по відношенню до довжини тіла. Випробовувані швидкості були 0,5 довжини тіла / сек (низькі), 1 (середні), 1,8 (високі) та 2,5 (дуже високі).

2,5 довжини тіла в секунду – це найвища швидкість, яку на сьогодні випробовували на лососевих. У комерційних системах рециркуляції течія менше однієї довжин тіла в секунду є найбільш розповсюдженою.

“Ми перевірили дуже високу швидкість води, оскільки нас зацікавив фізіологічний (природний) відгук риби”, – каже дослідник здоров’я риб Герріт Тіммерхаус.

Він вважає, що впроваджувати швидкість води, яка набагато вища за сучасну норму не потрібно. Реалізувати її в існуючих системах рециркуляції неможливо, оскільки для цього потрібне спеціальне обладнання та потужні насоси, придатні для досягнення таких високих швидкостей. Він також сумнівається, що такі дії можуть бути виправданими, навіть якщо це призведе до зростання швидкості приросту риби.

Форма тіла
Одним із висновків цього випробування було те, що слабкі течії призводили до низького коефіцієнта стану риби – тобто довгої, вузької форми тіла – тоді як сильні течії призводили до відносно широкої риби, що позначає її гарний стан.

Навіть через те, що виробники хочуть високого відсотка м’язів у лосося і його прискоренного росту, дослідники не знають, як цей тип лосося справлявся би під час фази росту в морі, та чи погані умови зросту, компенсувалися б зростанням м’язів на більш пізньому етапі. Одне з результатів попереднього випробування, проведеного в Нофімі, показало, що сильна течія призводить до зміцнення імунітету риб у морі.

Втрати луски
Лосось, який плаває сильними течіями, знаходиться у косяках, і дослідники вважають, що таким чином, вони оптимізують своє використання енергії. Зафіксовані пошкодження шкіри включали втрати луски та геморагічні плями, а не пошкодження, що були б безпосередньо шкідливими для здоров’я самого лосося.

«На основі цього дослідження та попередніх досліджень, проведених у Нофімі, я вважаю, що рибам оптимально плавати зі швидкістю десь від 1 до 1,8 довжини тіла в секунду. Все, що нижче 1 д.т. в секунду, означає, що їх потенціал росту не використовується і вони не виробляють свій імунітет до хвороб, а на швидкостях вище 1,8 довжини тіла в секунду ми ризикуємо зробити компроміси зі здоров’ям бар’єрної тканини риби», — каже пан Тіммерхаус.

Це дослідження, яке являє собою крок до отримання більших знань про продуктивний ріст лосося та його добробут у системах закритого типу. Його було проведено в центрі інновацій на базі досліджень, CtrlAQUA SFI, у місті Сундальсор, Норвегія.

 

Переклад статті The Fish Site підготовлений сайтом Aquaculture Ukraine

Посилання на оригінал: https://thefishsite.com/articles/going-with-the-flow-searching-for-the-optimum-current-speeds-in-ras

Related Post

thumbnail
hover

Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...

  Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...

thumbnail
hover

Потрібен працівник на рибоводне господарство у...

Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...

thumbnail
hover

Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)

Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...

Залиште нам коментар

logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.

Don`t copy text!