
Рибні господарства вдаються до переваг використання Штучного Інтелекту в системах рециркуляції, для зростання показників сталого розвитку аквакультури.
У Сингапурі запустили розумну високотехнологічну плавучу рибну ферму, масштаби якої можуть бути збільшені у будь-який момент.
На баржі біля північно-східного Сінгапуру підводні камери стежать за рибами баррамунді та червоним хомутом, що плавають у великих резервуарах, кожен з яких має об’єм 1,8 млн літрів води. Камери є частиною новітньої цифрової системи, яка відстежує, наскільки добре живляться риби, темпи їх зростання, показники стану здоров’я та випадки захворювань чи смертності. Системою використовуються усі переваги нейронних сполучень (штучний інтелект) задля детального вивчення, прогнозування та моделювання найбільш оптимальних та сприятливих умов середовища вирощування риби, контролю ситуації та впливу на кінцевий результат.
Господарство використовує рециркуляційні системи, які дозволяють повністю контролювати стан води, та при цьому не мати суттєвого впливу від довколишніх морів. Щодня така закрита система рециркуляції вимагає лише 5-10% до свіжої води, аби компенсувати свої втрати внаслідок процесу випаровування. Вода, яка використовується для відновлення рівня, береться з навколишнього моря, після чого вона фільтрується та стерилізується від усіх патогенів. Сонячні батареї на фермі забезпечують основну частину енергетичних потреб, а решту постачає дизельний генератор.
Компанія під назвою Singapore Aquaculture Technologies (SAT) керує господарством розміром 100 на 27 метрів. Воно почало діяти кілька тижнів тому і було офіційно запущене у понеділок (17 лютого) на церемонії, в якій взяли участь міністр з питань довколишнього середовища і водних ресурсів Сінгапуру — Масагос Зулкіфлі, посол Німеччини в Сінгапурі — др. Ульріх Санте та інші поважні гості.
Коли наступного року ферма почне працювати на повну потужність, очікується врожайність у 250 тонн риби на рік, заявив співзасновник SAT Дірк Ейхельбергер. Зарекламувавши себе, як «розумна плавуча рибна ферма», — доктор Ейхельбергер також зазначив, що вона встановлює нові стандарти в галузі аквакультури Сінгапуру, а також підкреслює можливу перспективу із запровадження таких інноваційних ферм з вирощування, заради покращення сталого розвитку аквакультури в цілому регіоні.
«Ми живемо в складні часи, і якість води постійно змінюється, незалежно від того, де ви знаходитесь», — сказав д-р Майкл Войтманн (головний технічний директор Singapore Aquaculture Technologies).
«Те, що дозволяють зробити технології з рециркуляції води, незалежно від місця знаходження, стану або якості самої води (від умов, які знаходяться поза фермою) хімічні або нафтові плями, цвітіння токсичних водоростей або щільні опади, які вимивають багато водостоку до відкритого океану, при цьому суттєво знижуючи температуру води. Все це створює середовище у якому рибі стає дуже некомфортно», — сказав Майкл Войтманн .
Рециркуляційні системи дають змогу вирощувати рибу в стабільних умовах, що зменшує шанси підхопити рибою будь-яку з хвороб, тим самим зменшуючи необхідність лікування з допомогою антибіотиків, – сказав доктор. Додавши, що сама ферма коштувала трохи більше 3 000 000 $ США.
на фото: Рециркуляційні системи, що використовуються на рибному господарстві SAT.
Аквакультура є однією з причин забруднення води у всьому світі, оскільки в море потрапляють нез’їдені корми та випорожнення риби. Це впливає на вміст поживних речовин у воді, що може призвести до таких подій, як смертельне цвітіння водоростей, які шкодять іншому морському життю.
Рециркуляційні аквакультурні системи – це перший крок до зниження хімічного навантаження на океани, що дає водним об’єктам змогу на відновлення, – зазначив пан Войгтман. SAT також хоче використати частину відходів риби для вирощування мікроводоростей, які вони будуть збирати і перетворювати на поживну білкову масу.
Інші рибники в Сінгапурі, які використовують рециркуляційні системи, це аквакультурна группа під назвою “Аполло”, яка саме знаходиться у розпалі будівництва восьмирівневої наземної ферми у сільськогосподарській зоні Лім Чжу Кан, Сінгапур. Коли завершиться будівництво ферми (до 2023 року), ферма буде виробляти приблизно 2400 тонн риби у рік. Компанія також прагне налагодити діяльність за кордоном і розпочала новий проект у Брунеї.
Такі обсяги виробництва залишать собою відчутний слід на місцевому рівні. У 2018 році сінгапурські господарства виробили 5 915 тонн риби та 613 тонн інших типів морепродуктів, про що свідчить звіт уряду, дані та статистика.
На момент запуску нової ферми SAT – Масагос заявив, що Сінгапур, який імпортує понад 90% своїх продуктів харчування, але прагне задовольнити 30% своїх споживчих потреб до 2030 року, продовжить використовувати менше 1% своїх земельних ділянок сільсько-господарського призначення.
За умов мінливого клімату, виробництво продуктів харчування повинно бути високопродуктивним, стійким до постійних змін клімату та ефективним у використані ресурсів, — підкреслив він.
Цифрова система SAT, розроблена німецьким інженерним гігантом Siemens, яка дозволяє персоналу стежити за кожним з 10 басейнів баржі, і буде вмикати сирену оповіщення, якщо будуть спостерігатися ненормальні коливання якості води.
На перспективу, він планує побудувати інкубатор на другому поверсі баржі та застосувати Blockchain-технологію для забезпечення повного відстеження циклу розвитку риби, від стадії зародку до збору серйозного врожаю, – заявив доктор Ейхельбергер. Тоді споживачі зможуть сканувати прикріплений до товару QR-код, та завдяки йому отримувати повну необхідну інформацію про рибу, яку вони їдять.
Переклад статті Eco-Business підготовлений сайтом Aquaculture Ukraine
Посилання на оригінал статті: https://www.eco-business.com/news/fish-farms-turn-to-ai-recirculating-systems-to-scale-up-sustainable-aquaculture/
Посилання на оригінали зображень:
https://pbs.twimg.com/media/EQ-8vpDU0AEGyZj.jpg
https://www.eco-business.com/media/cache/55/74/55743c2303447c8c771e1c4ad6798bde.jpg
https://www.eco-business.com/media/ebmedia/fileuploads/SAT_fish_farm2.jpg
Related Post
Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...
Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...
Потрібен працівник на рибоводне господарство у...
Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...
Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)
Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...
Залиште нам коментар
logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.