Норвезький стартап вирощує креветки у РАС

Підприємці з міста Берген, Норвегія запустили стартап з виробництва креветок Ваннамей в рециркуляційній аквакультурній системі.

 

У центрі високих технологій Бергена, Таральд Клеппа Овребо та його співробітники досліджують способи виведення креветок набагато ближчих до ринку, ніж ті, які доставляються з Таїланду чи Індії.

Вони розпочнуть продавати креветки у ресторанах люкс-класу, проте на перспективу вони очікують, щоб їх креветки були розміщені в суші-коробках та у вечірньому меню споживачів по всьому континенту.

«Більшість вирощених креветок, які ми споживаємо, долають шлях довжиною в пів світу», — каже пан Овребо. «Ми вважаємо, що набагато краще виробляти ці креветки на суші, ближче до споживачів».

«Оскільки ми використовуємо закриті системи, тим самим ми можемо обмежити поширення хвороби — яке дозволяє нам використовувати набагато менше антибіотиків при вирощуванні креветок». Компанія планує виготовити та запустити у продаж дві пробні партії вже цього року, перед тим як збільшити масштаб до більших потужностей та продавати свої креветки в майбутньому.

Засновники ShrimpVision вважають, що західна Норвегія — це ідеальне місце для вирощування багатьох видів морепродуктів, не тільки лосося та форелі, зокрема і креветок літопеней Ваннамей.

«Компанії, що займаються аквакультурою в Норвегії, вже розробили багато технологій і передового досвіду, якими ми можемо скористатися», — сказав Шюр Ойен. «Крім того, норвезькі морепродукти закріпили за собою надзвичайно міцну та стійку репутацію у світі».

 

Переклад статті UnderCurrentNews підготовлений сайтом Aquaculture Ukraine

Посилання на оригінал статті: https://www.undercurrentnews.com/2020/03/16/norwegian-startup-uses-ras-to-produce-vannamei-close-to-market/

Посилання на оригінал зображення: http://freestockphotostore.com/Crustaceans-01-(k3507-12)-A%20young%20shrimp.jpg

Related Post

thumbnail
hover

Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...

  Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...

thumbnail
hover

Потрібен працівник на рибоводне господарство у...

Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...

thumbnail
hover

Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)

Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...

Залиште нам коментар

logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.

Don`t copy text!