Масовий рух до гендерної рівності у рибництві.

Міжнародна жіноча організація у галузі морепродуктів (WSI) закликала до “масового руху на користь ґендерної рівності та розширення можливостей жінок (SDG5) у галузі виробництва морепродуктів”.

 

«Ми щойно увійшли у 2020 рік, коли до досягнення цілей розвитку ООН залишилася лише декада. WSI предметно просить зацікавлених сторін приєднатися до WSI та стати чемпіонами з гендерної рівності. Тому що галузь виробницва морепродуктів того варта!», – закликає організація у своїй заяві, опублікованій на при кінці січня цього року.

У вересні 2015 року Організація Об’єднаних Націй розпочала процес боротьби з бідністю, боротьбу з нерівністю прав, включаючи гендерну нерівність, і подолання кліматичної кризи. Це призвело до ухвалення в усьому світі 17 глобальних цілей сталого розвитку (SDG), включаючи гендерну рівність та розширення можливостей жінок, які мають бути визначені до 2030 року.

WSI зауважує, що в галузі рибного господарства та аквакультури, можливо, розробили численні заходи щодо досягнення SDG 14 (сталість морських ресурсів), але майже нічого не стосується ґендерної справедливості. Згідно з повідомленнями WSI з цього питання, опублікованими у 2017 та 2019 роках, «мало що було розпочато та ще менше досягнуто. Якби галузь морепродуктів була країною, це була б одна з найбільш гендерних нерівноправностей у світі».

За даними WSI, найбільш частими формами нерівності є:

Невидимість – WSI стверджує, що внесок жінок у цю галузь в багатьох випадках не враховується, невидимий у національній та галузевій статистиці. Неоплачена або недоплачена допоміжна робота дозволяє риболовецькій діяльності чоловіків продовжуватись навіть тоді, коли діяльність не приносить прибутку (латування сіток, адміністрування, продажі). Праця жінок вважається “прихованою субсидією”.

Виключення – WSI зазначає, що “за законом, за звичками, за традицією у всіх, окрім кількох прогресивних країн, жінки виключаються з арен для прийняття рішень, від обрання в представницькі органи, для розробки державної політики”.

Дискримінація – WSI стверджує, що «жінки стикаються з перешкодами для доступу до таких ресурсів, як фінансовий капітал, банківські позики, нові технології та нематеріальний капітал, такі як навчання. Стереотипи та соціальні норми заважають жінкам отримувати певну роботу, наприклад, рибалок, високопрофільної та добре оплачуваної роботи».

За даними WSI, жінки складають 90% робочої сили з переробки морепродуктів, але менше 10% є членами корпоративних рад та лиш 1% керівної ланки.

“Вони навіть грубо дискриміновані, щоб виступати на конференціях, і всі ми повинні пам’ятати, що сімейні тягарі лежать непропорційно (час та вартість) на плечах жінок”, – зауважує WSI.

Організація продовжує стверджувати, що переважно чоловіки-лідери галузі “не знають про фактичний гендерний дисбаланс та згубний вплив на увесь бізнес”.

Згідно з опитуванням WSI, 55% чоловіків вважають, що ця проблема вирішена, а 85% визнають, що на неї не звертають уваги.

Організація робить висновок, що: “вартість бездіяльності буде більшою, ніж вартість дій, оскільки гендерні рівності очевидно мають перевагу як для обох статей, так і для самого бізнесу”.

 

Переклад статті The Fish Site підготовлений сайтом Aquaculture Ukraine

Посилання на оригінал: https://thefishsite.com/articles/clarion-call-for-gender-equality

Related Post

thumbnail
hover

Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...

  Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...

thumbnail
hover

Потрібен працівник на рибоводне господарство у...

Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...

thumbnail
hover

Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)

Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...

Залиште нам коментар

logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.

Don`t copy text!