Дослідження підтверджують цінність пробіотиків у водоймах з креветками.

Значення використання певних штамів пробіотиків у виробництві креветок vannamei було підтверджено новим дослідженням в Ірані. 

 

Іранськими науковцями у рибній галузі було досліджено вплив двох пробіотиків, Bacillus cereus та Pediococcus acidilactici, на якість води, зростання продуктивності, коефіцієнт виживання, економічну користь, імуногематологію та бактеріальну флору у кишечнику білоногої креветки.

Дослідження проводилось у дев’яти земляних водоймах площею 1,2 га, три з яких використовувались як контрольні, ще три обробляли пробіотиком P. acidilactici (106 КУО / мл), інші три – пробіотиком В. cereus (106 КУО / мл).

Результати показали, що додавання В. cereus та P. acidilactici до ставу позитивно зменшило вміст нітратів, аміаку та потребу у біохімічному кисні в порівнянні з контрольною групою (p <0,05).

Однак дослідники відзначили, що були помітні відмінності у впливі двох різних штамів пробіотиків.

З точки зору приросту, додавання у став B. cereus спричинила значно більший приріст ваги (16,72 г) та коефіцієнт виживання (94,50%) порівняно з контрольною групою (р <0,05). В результаті дослідники підрахували, що використання В. cereus збільшило виробництво креветок на 27,30% та чистий дохід на 92,94% порівняно з контрольними ставками. Щодо впливу на імунну систему креветок: загальна кількість гемоцитів (9,00), загальний вміст білка (8,92 г / дл) та активність лізоциму (21,55 ОД / мл) у оброблених ставах з B. cereus були «значно вищими» ніж ті, що не оброблені (p <.05).

Тим часом P. acidilactici мав менш помітний ефект, хоча вони підрахували, що він все-таки може збільшити виробництво на незначні 18,42% та чистий дохід на 49,29%.

Дослідники дійшли висновку, що на фермах з розведення креветок доцільно додавати у земляні ставки пробіотик B. cereus (106 КУО / мл).

 

Переклад статті The Fish Site підготовлений сайтом Aquaculture Ukraine

Посилання на оригінал: https://thefishsite.com/articles/research-backs-value-of-probiotics-in-shrimp-ponds

Вкладення

Related Post

thumbnail
hover

Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...

  Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...

thumbnail
hover

Потрібен працівник на рибоводне господарство у...

Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...

thumbnail
hover

Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)

Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...

Залиште нам коментар

logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.

Don`t copy text!