Додаткові чинники, що оптимізують ріст форелі у РАС

Забезпечення райдужної форелі підвищеним рівнем кисню та фізичними вправами, призводить до покращення показників росту і позитивно впливає на стан її здоров’я.


Переклад статті The Fish Site підготовлений сайтом Aquaculture Ukraine

Посилання на оригінал статті: https://thefishsite.com/articles/exercise-and-oxygen-shown-to-optimise-trout-growth


До таких висновків прийшли дослідники, які провели випробування з метою визначення впливу плавальних вправ та рівня розчиненого кисню на стан здоров’я риб, у великих аквакультурних господарствах. Автори стверджують, що це перше таке дослідження, яке проекзаменувало вплив обидвох чинників одночасно, а також потенціал їх взаємодії із райдужною фореллю.

Дослідження проводили працівники Інституту з природокористування прісними водами США.

Вони зазначають, те що: сам процес плавання (зазвичай вимірюється довжиною тіла в секунду), як і рівень кисню, можна легко контролювати в сучасних аквакультурних системах; тому вони прагнули оцінити вплив цих змінних у середовищі риб окремо і комбіновано, отримавши одразу декілька результатів для райдужної форелі, включаючи показники росту, стан плавників та її виживання в цілому.

У ході випробувань 18 г мальків райдужної форелі зберігалися в 12 кругових ємкостях 0.5 м³, забезпечених або високим (1.5–2.0 дт/с), або низьким (приблизно 0.5 дт/с) плаванням, також і високим (100% насичення), або низьким (70% насичення) рівнем розрідженого кисню, – в результаті риба виросла приблизно до 1 кг.

Автори пояснюють, що до закінчення досліджень, вищий показник рівня розрідженого кисню був незалежно пов’язаний зі значним підвищенням показників зростання райдужної форелі, в господарствах на основі рециркуляційних аквакультурних систем.

На інших показниках зміни у кисні суттєво не відзначились. А саме, серед таких показників, як: кормовий коефіцієнт, вгодованість та смертність, хоча пошкодження хвостового та правого грудного плавника було пов’язане з низьким вмістом кисню та низьким рівнем плавання. Кардіосоматичний показник був помітно вищим серед тих риб, котрі інтенсивніше плавали.

В результаті, вони роблять такий висновок:

Помірно підвищена швидкість плавання та розчинений кисень на рівні повної сатурації для райдужної форелі, можуть бути корисними й самим підприємцям, завдяки покращенню показників зростання, стану здоров’я та стабільного ритму серця. Господарства, що використовують лососевих та інші види із високим метаболічним навантаженням та позитивним реотаксисом (здатність плавати проти течії), можуть отримати користь від застосування у РАС високого рівня розрідженого кисню, разом із помірними за навантаженням та витривалістю, збалансованими фізичними вправами.


Посилання на оригінал зображення:

http://www.eurotech.bzh/wp-content/uploads/2018/06/Poissons.jpeg

Related Post

thumbnail
hover

Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...

  Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...

thumbnail
hover

Потрібен працівник на рибоводне господарство у...

Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...

thumbnail
hover

Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)

Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...

Залиште нам коментар

logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.

Don`t copy text!