Чи зможуть лососеві препарати допомогти у боротьбі з COVID-19?

Проведені дослідження показали, що Івермектин, який раніше використовувався як засіб для видалення морських вошей у лосося на рибних фермах, має не аби який потенціал, тому що, він пригальмовує збудники вірусу COVID-19 (а саме SARS-CoV-2) в клітинах носія.


Переклад статті The Fish Site підготовлений сайтом Aquaculture Ukraine

Посилання на оригінал статті: https://thefishsite.com/articles/could-former-sea-louse-treatment-help-to-tackle-covid-19


Дослідники з Університету Монаша (Мельбурн, Австралія) показали, що антипаразитарний препарат може зменшити або знешкодити збудник SARS-CoV-2 вірусу COVID-19, через 48 годин після застосування. Випробування показало, що разова доза Івермектину може зупинити поширення коронавірусу серед клітин.

Хоча це звучить досить багатообіцяюче, органи охорони здоров’я попереджають людей утриматися від самолікування Івермектином, оскільки наслідки можуть бути летальними. Нинішнє дослідження, поки що не дало жодної певної інформації для підтвердження норм дозування, умов застосування препарату та його взаємодії з організмом людини. До безпечного використання Івермектину проти вірусу, потрібно провести додаткові дослідження та випробування на людях.

Доктор Кайлі Вагстафф — яка очолила ці дослідження, пояснює:

Ми виявили, що навіть одна доза може зруйнувати усю структуру вірусної РНК за 48 годин, і навіть після 24 годин стають помітними дійсно значні скорочення.

Хоча сам механізм, за допомогою якого препарат ефективно починає протидіяти вірусу, ще не до кінця вивчений, найбільш ймовірно, базуючись на його попередній взаємодії з іншими типами вірусів, Івермектин може ліквідовувати здатність вірусу вимикати механізми захисту клітин у носія.

Подальше використання препарату Ivermectin для боротьби з COVID-19, залежить від результатів додаткових доклінічних тестів та подальших клінічних випробувань. Доктор Вагстафф каже, що подальші дослідження, відносно цих критично важливих питань, необхідно терміново профінансувати зараз.


ДОВІДКА:

Івермектин – поширений ветеринарний препарат, що знищує широкий спектр внутрішніх і зовнішніх паразитів серед поголів’я худоби та супутніх з ними тварин.

Раніше він використовувався для лікування аквакультурного лосося проти морських вошей, але проблеми з періодом виведення означали, що сектор лососівництва перейшов до другого покоління авермектинів: емамектину бензоату — який є діючою речовиною SLICE®.

Препарат також поширений у медичній практиці для лікування інших паразитарних захворювань та інфекцій людини. Оскільки Івермектин включений до типового списку основних лікарських засобів Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, він досить доступний та ефективний.

Під час лабораторних випробувань, дослідники показали, що препарат має сильний противірусний потенціал – який націлений протидіяти вірусу на рівні ДНК, а також на рівні РНК здатний зупиняти процес його реплікації. Однак, ефективність потенційної вакцини для щеплення людей можна буде перевірити лише після відповідного терміну та належних для цього умов. Проте, така ефективність досягнута на клітинах у лабораторії, не завжди переходить до тестування на людях.


Посилання на оригінал зображення:

https://cddep.org/wp-content/uploads/2020/03/shutterstock_1643947495.jpg

Related Post

thumbnail
hover

Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...

  Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...

thumbnail
hover

Потрібен працівник на рибоводне господарство у...

Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...

thumbnail
hover

Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)

Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...

Залиште нам коментар

logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.

Don`t copy text!