Чи зможе китайський сектор морепродуктів та його економіка впоратися з труднощами, які спричиняє коронавірус?

Не всі аспекти торгівлі морепродуктами постраждали від наслідків пандемії коронавірусу у Китаї, на думку китайського спеціаліста з аквакультури у провінції Шань-дунь, Ронні Джина.

Торговці морепродуктами заповнили до верху усі полиці та склади, як завжди, до Весняного фестивалю — найважливішого для китайців фестивалю та найжвавішого сезону продажів за увесь рік.

Бостонський омар, коричневий краб, краб-король, ці дорогоцінні морські тварини проїжджають тисячі миль у дорозі, вони мають бути загорнуті у святковий червоний до початку традиційного застілля.

Однак після виявлення невідомої форми пневмонії серед торговців морепродуктами в місті Ухані на початку грудня, розкішні морепродукти втратили дуже велику частину своєї привабливості.

Ринок морепродуктів Хуа-нань був офіційно закритий через епідемію 1 січня. Після цього було підтверджено передачу штаму вірусу від людини до людини, і місто Ухань було повністю ізольовано. Однак через сезон подорожей пов’язаних із весняним фестивалем, було виявлено, що мільйони потенційних носіїв вірусу вже повернулися до своїх рідних містечок, до своїх сімей.

Незабаром будь-який тип публічних зборів був повністю заборонений. Хоча з тих пір було встановлено, що вірус походить від кажанів, а не з морепродуктів. Торговці морепродуктами понесли великі втрати, коли люди перестали їсти в ресторанах, і все що їм залишалося, це спостерігати, як гинуть водні жителі у своїх резервуарах.

«Я почав запасатися за три дні до Весняного фестивалю, і запасів було в достатку на вечерю напередодні, але багато клієнтів скасували свої замовлення, і я зазнав великих втрат. Однак ситуація зараз покращується, оскільки я отримав досить багато замовлень в Інтернеті. — клієнти, як правило, замовляють їжу вдома, оскільки бояться виходити на вулицю, – сказав пан Ма, продавець морепродуктів у Гуанчжоу.

Рибники також постраждали з тих же причин. Обмеження транспортування означало, що поставки кормів та ліків стали неможливими, а працівники не змогли їздити на роботу, не пройшовши через 10-ти денний карантин. На щастя, урядове розпорядження з тих пір дозволило здійснювати перевезення, пов’язані з сільськогосподарськими товарами.

Пан Лі ін Наннінг пояснює: «Зазвичай ми готували для фестивалю корму на сім днів, тому що меню із риби дуже популярні після фестивалю. Але зараз у мене закінчився корм. Моя риба голодуватиме деякий час, якщо я не зможу придбати корм вчасно. Сподіваюсь, ситуація скоро покращиться, і життя повернеться до звичної норми».

Риба з океанії тимчасово переборола ці негаразди, але відбулося неминуче падіння ринку цін на неї. Китай, як правило, є найбільшим імпортером креветок з Еквадору та омарів з Канади, тому не обійшлося без наслідків впливу на іншу сторону земної кулі.

Супермаркети відкриті як зазвичай, навіть деякі ресторани відчинили свої двері для відвідувачів, але клієнтів дуже мало. Нам кажуть, що найрозумніше залишатися вдома, хоча нам дозволяється ходити куди завгодно. Особисто я схильний залишатися вдома, тому що вірус може поширюватися без симптомів. Ніколи не знаєш, здоровий чи заражений той, хто проходить повз тебе. Це жахливе відчуття.

Підприємства та школи відтермінували відкриття, щоб перечекати основний пік періоду можливого спалаху коронавірусу, запобігаючи його поширенню серед масових скупчень людей. Внаслідок цього, я маю відкласти власні власні справи та плани, і ніхто не знає, коли ситуація достатньо заспокоїться, щоб я міг повернутися до своїх звичних справ.

Вся країна повинна була повернутися на роботу вже 10 лютого, на десять днів пізніше ніж зазвичай, після традиційних весняних святкувань. Однак працівників та студентів влада заохочує працювати та навчитися знаходячись переважно вдома. Обирати проводити свої робочі зустрічі та навчатися здебільшого за допомогою Інтернет-мережі в режимі онлайн користуючись спеціальними для цього програмами, до поки ситуація не покращиться.

Представники роздрібної Інтернет-торгівлі, такі як Hema Fresh, дочірня компанія Alibaba, помітили, що онлайн-замовлення мають тенденцію до зростання, замовлення що надходять на заморожену та перероблену рибу замінюють живою рибою, яка, зазвичай, має переважно більший попит на ринку морепродуктів.

Якщо коронавірус схожий на вірус ГРВІ, він незабаром повинен буде вщухнути, як тільки погода стане більш теплішою. Але в будь-якому іншому випадку, немає сумнівів, що такий масштаб катастрофи, завдасть дуже серйозного удару по всім секторам економіки Китаю, включаючи аквакультуру та рибництво.

 

Переклад статті TheFishSite підготовлений сайтом Aquaculture Ukraine

Посилання на оригінал статті: https://thefishsite.com/articles/can-chinese-seafood-sector-cope-with-the-coronavirus

Посилання на оригінал зображення: https://5mpublishing.sirv.com/fish/articles/asia/chinese-seafood-market.jpeg

 

Related Post

thumbnail
hover

Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...

  Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...

thumbnail
hover

Потрібен працівник на рибоводне господарство у...

Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...

thumbnail
hover

Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)

Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...

Залиште нам коментар

logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.

Don`t copy text!