Аквапоніка може забезпечити стабільне постачання їжі під час COVID-19

Аквапоніка може вирощувати рибу на ряду з овочами та фруктами.


Переклад статті Aquaculture Magazine підготовлений сайтом Aquaculture Ukraine

Посилання на оригінал статті: https://aquaculturemag.com/2020/04/11/coronavirus-aquaponics-can-ensure-steady-food-supply-during-covid-19/


Поки в деяких куточках світу люди зіткнулися з продовольчою кризою викликаною пандемією, Шардський дослідницький технологічно-інноваційний парк (Шарджа, ОАЕ) розробляє сталі та інноваційні методи ведення сільськогосподарського виробництва.

Всередині дослідницького парку знаходиться агротунель Мерлін — ферма аквапоніки площею близько 150 квадратних метрів, яка може виробляти одну тонну органічних овочів та фруктів на місяць.

За даними дослідників, агротунель споживає дуже мало води — приблизно на 90% менше, ніж при звичайному землеробстві. Саме тому, що вони базуються на методі аквапоніки, вони здатні виробляти свіжу рибу, а також різноманітні овочі та фрукти.

«Аквапоніка — це форма землеробства, яка поєднує вирощування риби в резервуарах з культурою рослин, що не мають ґрунту (гідропоніка). Вода, збагачена поживними речовинами, завдяки вирощуванню риби, забезпечує природне добриво для рослин, а рослини, в свою чергу, допомагають очищати воду для риб» — пояснили у парку.

Хуссейн Аль Махмуді — генеральний директор, розповів для Gulf News:

Ще до початку спалаху COVID-19 команда ботаніків, агрономів та інженерів компанії Merlin International, одного з інноваційних партнерів парку, проводила дослідження протягом останніх двох років, щоб розробити технологію вертикального вирощування без ґрунту, яка є ідеальним способом для сталого виробництва продуктів харчування.

Вода, яка використовується для зрошення фруктів та овочів — морська вода, знесолена шляхом обробки сонячною енергією, яка таким чином доповнює підхід інтегрованої системи, що забезпечує сталість наших природних ресурсів.

Аль Махмуді також наголосив на важливості підтримки досліджень та пошуку передових технологій для сільського господарства, додавши наступне:

Ми запрошуємо усіх власників ферм та тих, хто зацікавлений у цьому життєво важливому секторі господарства, скористатися перевагами даної технології, заради майбутньої співпраці, подальшого розповсюдження та застосовування її у своїх господарствах або в приватних домоволодіннях.

Він також підкреслив, що поточна глобальна пандемія, висунула на перший план питання про створення безпечної зони для самодостатньої харчової промисловості.

Сільськогосподарська система, що розробляється в нашому парку, є одним із рішень проблем сільського господарства та виробництва продовольства.

 

Агротунелі процвітають навіть у пустелі

Агротунелі Мерлін можуть бути придатними в будь-яких умовах — навіть, посеред пустелі, завдяки передовим технологіям систем охолодження, які можуть працювати на сонячній енергії та збирати воду з моря або повітря.

Агротунелі можуть бути об’єднані в декілька підрозділів, утворюючи собою комерційну ферму, або ж окремо — можна створити їх у громаді, забезпечивши свіжими органічними продуктами потреби кількох домогосподарств на щоденній основі.

Вертикальне землеробство економить оброблювальну площу та контролює кількість необхідної для цього води. Також, ці ферми можуть використовувати штучне світло, як альтернативу сонячному, потрібного для фотосинтезу рослин.


Посилання на оригінал зображення:

https://aquaculturemag.com/wp-content/uploads/2019/05/Aquaponics-iStock-480019370-1024×683.jpg

Related Post

thumbnail
hover

Безпрецедентний успіх безкоштовних онлайн-курсів аквакультури під...

  Дослідники, під час самоізоляції, діляться знаннями через свої веб-камер...

thumbnail
hover

Потрібен працівник на рибоводне господарство у...

Потрібні працівники на рибоводне господарство по розведенню риби в місті Оп...

thumbnail
hover

Аквакультурний Демонстраційний Центр (Вступна презентація)

Директор Центрального Інституту Рибництва Турції розповідає про Аквакульт...

Залиште нам коментар

logged inВи повинні бути авторизовані, щоб залишати коментарі.

Don`t copy text!